6 грудня – День Збройних Сил України

zsu1.jpg

6 грудня, в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних сил України. Встановлене воно постановою Верховної Ради України 1993 року.

Детальніше...

День Української писемності та мови

Pysem1.jpg                                                Pysem2.jpg

9 листопада Україна святкує День української писемності та мови, а також вшановує пам'ять Преподобного Нестора-Літописця – монаха Києво-Печерського монастиря, першого давньоруського письменника, послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. Саме Нестор-Літописець традиційно вважається одним із авторів «Повісті минулих літ».

Детальніше...

14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва

cozak3.jpg
Дата 14 жовтня вибрана не випадково: з давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Детальніше...