Who's Online

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

«Крути – бій за майбутнє»: студенти коледжу обговорили міфи та правду про бій під Крутами

Крути 2021 1

       Незалежність і суверенність – є запорукою існування нації. Втрата  незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн. 29 січня ми вшановуємо пам'ять Героїв Крут, які полягли, щоб стримати наступ більшовиків на Київ, що стало вирішальним для переговорів у Брест-Литовську. У Крутах 29 січня 1918 року перебувало від 420 до 520 українських воякiв і юнакiв та студентiв, за сучасними підрахунками втрати оцінюють у 70–100 загиблих, зокрема, 27 юнаків, які потрапили в полон до більшовиків і були розстріляні після катувань.
  ВСП "Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж КНТЕУ" традиційно долучився до вшанування пам’яті Героїв Крут проведенням тематичних виховних годин для студентів І-ІІ курсів, адже  під Крутами творилася історія молодої, як і бійці-крутяни, держави. Історія повторюється, тому для  сучасної молоді та всіх українців надзвичайно важливо не забувати про тих, хто вже ставав на шлях боротьби з ворогом, і про власну відповідальність за долю держави.
 
Крути 2021 2
 
     Для студентів І ГРС та І ФБС було проведено лекцію-бесіду «Крути – бій за майбутнє», в ході якої відбулося обговорення подій зими 1918 року, деталей битви під Крутами та головних наслідків цієї важливої сторінки нашої історії. В ході лекції було розглянуто основні міфи, які впродовж тривалого часу створювалися, а також реальні факти, що підтверджують значимість цієї битви та те, що операція була успішною і дала можливість утвердити незалежну УНР та підписати важливий мирний договір, що сприяв де-факто визнанню України. Цей бій засвідчив, що творення держави без армії не можливе. Крути – це бій за майбутнє, майбутнє України. І цей бій триває. Як і сучасні бійці, які на своїх плечах міцно тримають нашу незалежність, захищають нашу Батьківщину від зазіхань зухвалого агресора, Герої Крут давно стали символом нашої національної честі.