Відділення готельно-туристичного обслуговування

telep  Телеп Василь Степанович - завідувач відділення готельного та туристичного обслуговування,
спеціаліст вищої категорії, старший викладач

Ужгородський торговельно-економічний коледж КНТЕУ першим на Закарпатті в 1999 році започаткував підготовку фахівців спеціальності “Організація обслуговування в готелях та туристичних комплексах” освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”. З 2010 року підготовка фахівців здійснюється за двома розмежованими спеціальностями в рамках галузі знань “Сфера обслуговування” - “Туристичне обслуговування” та “Готельне обслуговування”. За цей час закладом підготовлено понад 600 молодших спеціалістів — фахівців з готельного та туристичного обслуговування. Моніторінг стану, перспектив та умов розвитку туризму та рекреації в Закарпатті дає можливості оптимістично дивитися на зайнятість фахівців-випускників.
Для фахівців спеціальності “Туристичне обслуговування” освітньо-кваліфікаційна характеристика передбачає забезпечення теоретичної підготовки та практичних компетенцій щодо їх діяльності в сфері туризму. Цікавими і начально-пізнавальними є практичні заняття на базах готелів, туристичних комплексів та екскурсії по місцях історико-архітектурних пам’ятках Ужгорода та області – замки «Сент-Міклош» (с.Чинадієво), «Паланок» (м.Мукачево), «Шенборн» (Мукачівський район), «Невицький» (Ужгородський район), «Хустський» (м.Хуст).
Спільно з викладачами фізичного виховання щороку проводяться туристичні походи за маршрутами Біласовиця, Полонина Руна, гора Пікуй, водоспади «Воєводин», «Партизан», озеро «Комсомольське».
Згідно Національного класифікатора професій фахівці спеціальності “Туристичне обслуговування” можуть займати такі посади:
-керівник виробничого підрозділу у туристсько-рекреаційній справі;
-начальник туристського табору;
-завідувач туристичного агентства;
-директор малої фірми (рекламно-туристичної та ін.);
-завідувач бюро (подорожей,екскурсій);
-агент з організації туризму;
-гід в подорожах;
-екскурсовод;
-екскурсознавець;
-фахівець з туристичного обслуговування;
-фахівець з рекреації;
-фахівець з організації дозвілля;
-фахівець із туристичної безпеки;
-організатор подорожей (екскурсій);
-фахівець із конференц-сервісу;
-оператор служби перевезень;
-робітник з надання послуг в сфері сільського туризму;
-фахівець з розвитку сільського туризму;
-керівник туристської групи;
-груповод;
-стюард (послуги в дорозі).
Перспективи працевлаштування випускників закладом також пов'язуються з потенційним розгортанням низки інвестиційних проектів. Зокрема, рекреаційного комплексу “Полонина Руна — Ужгород”, де очікується продовж перших трьох років реалізації проекту працевлаштування близько трьох тисяч кваліфікованих кадрів індустрії гостинності та різних видів туризму; “Боржавські полонини”; рекреаційна зона “Синяк”; освоєння високогірних полонин Рахівщини; розширенння та модернізація об'єктів на горі Драгобрат. Оптимістичними вбачаються й перспективні ініціативи України щодо проведення в Карпатах зимових Олімпійських ігор у 2022 році.
Для фахівців спеціальності ”Готельне обслуговування” освітньо-кваліфікаційна характеристика передбачає забезпечення теоретичної підготовки та практичних компетенцій щодо їх діяльності в сфері готельного господарства. Згідно Національного класифікатора професій фахівці спеціальності “Готельне обслуговування” здатні займати такі посади:
-керівник малого підприємства-готелю;
-доглядач будинку та черговий в готелях та гуртожитках;
-завідувач корпусу готелю;
-завідувач номерного фонду готелю (туристичного комплексу та ін.);
-завідувач поверху готелю;
-керуючий готелем (пансіонатом, кемпінгом та ін.);
-керуючий готельним господарством;
-фахівець з готельного обслуговування;
-фахівець з гостинності в місцях розміщення (готелі, туристичні комплекси та ін.);
-фахівець з готельної справи;
стюард (готелі та інші місця розміщення).
Ужгородський торговельно-економічний коледж КНТЕУ вже набув гідного визнання в справі підготовки фахівців для готельно-туристичної галузі Закарпаття. Наявний педагогічний колектив, навчально-матеріальна база, якість підготовки фахівців тричі підтверджувалися державною акредитацією. Абітурієнтів та випускників спеціальності традиційно приваблюють можливості продовження навчання за ступеневою освітою на освітньо-кваліфікаційному рівні “бакалавр” та “спеціаліст” в Ужгородському торгово-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету.
Контингент студентів на початок 2015-2016 навчального року становив 257 (за денною та заочною формами навчання) .Студенти відділення традиційно беруть участь в усіх заходах навчального закладу, студентському житті, гідно представляють заклад на професійних конкурсах, що проводяться в області, державі та за кордоном.
Навчально-виховну роботу на відділенні очолює завідувач відділення. В 1999 — 2013 роках на цій посаді працював Волощук Сергій Михайлович. З вересня 2013 р. Телеп Василь Степанович.

Підготував
Телеп Василь Степанович

tur