![зображення_viber_2020-09-23_18-19-08](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/09/zobrazhennya_viber_2020-09-23_18-19-08-678x381.jpg)
23 вересня 2020 року студенти другого курсу спеціальності “Облік і оподаткування” разом з академнаставницею В.З.Павлик відвідали археологічний музей Ужгородського національного університету.
Провела екскурсію співробітниця музею М.А.Жиленко.
![зображення viber 2020-09-23 18-19-10](https://utek.uz.ua/images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2020-09-23_18-19-10.jpg)
Студентам показали експозиції кам’яного віку, епохи міді і бронзи, ранньозалізного віку (культура латену – кельти). В музеї представлена велика колекція дакійської культури Закарпаття, оскільки університет з 1977 року проводить стаціонарні експедиції на малокопанському городищі Виноградівського району.
![зображення_viber_2020-09-23_18-19-092.jpg](https://utek.uz.ua/images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2020-09-23_18-19-092.jpg)
Юнаки та дівчата побачили експонати пізньоримської епохи, матеріали гончарного центру біля села Лужанка, ранньослов’янські пам’ятки, угорські скарби доби віднайдення Батьківщини (могильник Х ст. н.е.), а також речі, які знайшли археологи на Закарпатті доби Середньовіччя і ранньомодерної епохи, матеріали замків і середньовічних церков.
Особливо сподобався студентам зуб мамонта, який хоч і не є археологічною пам’яткою, але зберігається в музеї. Вони мали змогу його потримати в руках.
Leave a Reply