![зображення_viber_2023-11-28_18-56-48-373](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/11/zobrazhennya_viber_2023-11-28_18-56-48-373-678x381.jpg)
На завершення Тижня суспільних дисциплін студенти ІІ курсу відвідали Меморіальний будинок-музей видатного українського художника Федора Федоровича Манайла, унікального знавця фольклору та етнографії, одного із засновників Закарпатської школи живопису.
Музей знаходиться в будинку, де художник жив понад 30 років, тому студенти змогли побачити не лише роботи закарпатського митця, але й дізнатись більше про його життя, пройнятися атмосферою творчої майстерні та оселі, інтер’єри якої розробляв сам Манайло, побачити особисті речі, листи, ескізи, книги, мольберти, пензлі.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/11/zobrazhennya_viber_2023-11-28_18-56-35-892-1024x819.jpg)
Під час екскурсії присутні дізнались більше про дитячі роки, навчання в Празі, творчість в рамках Закарпатської школи живопису, побачили відомі роботи митця, живопис та графіку, афіші, ілюстрації і знамениті «манайлівські диньки», послухали про те, як художник потрапив консультантом у легендарні «Тіні забутих предків».
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/11/zobrazhennya_viber_2023-11-28_18-56-47-488-1024x819.jpg)
Відвідування таких музеїв формує у студентів розуміння багатства та різноманіття культури нашого краю та, зокрема, унікальність Закарпатської школи мистецтв, яка відома далеко за межами України.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/11/zobrazhennya_viber_2023-11-28_18-56-48-373-1024x768.jpg)
Leave a Reply