![зображення_viber_2024-02-12_12-39-22-366](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-12_12-39-22-366-678x381.jpg)
25 січня 2024 року на базі ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська етнічна культура в глобалізованому світі» в змішаному форматі, студенти нашого коледжу долучились до роботи конференції онлайн. Цьогоріч захід був присвячений культурі національних меншин, що населяють Україну, та їх спільній історичній долі із українським народом.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-12_12-39-18-071-1024x465.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-12_12-39-21-385-1024x473.jpg)
Студенти першого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», Вашкович Арсенсій та Габорець Світлана, виступили з доповідями про найчисельніші національні меншини Закарпаття – угорців та румун. У своїх виступах вони торкнулись питань соціокультурного розвитку, проблем мовного питання в світлі нового освітнього закону та змін у мовному законодавстві, політичних аспектів життя національних меншин, забезпечення їх прав та взаємодії української влади з Угорщиною та Румунією, пошуків компромісів та порозумінь.
Український народ має багату та різноманітну культуру, яка, проте, не може бути цілісною без історій інших народів, які проживають тут століттями, взаємодіючи з українцями, створюючи неповторні регіональні особливості та вплітаючи свої автентичні елементи в єдину картину сучасного українського суспільства.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-12_12-39-24-036.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-12_12-39-25-908.jpg)
Leave a Reply