![изображение_viber_2024-03-02_11-20-06](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-06-678x381.jpg)
28 лютого 2024 р. на базі ВСП «УТЕФК ДТЕУ» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Майдан як феномен української демократії», присвячена десятій річниці завершення Революції Гідності. Участь взяли представники з всієї України, зокрема, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Житомирської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Черкаської, Донецької областей.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-22-1024x464.jpg)
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Сергій Волощук, директор ВСП «УТЕФК ДТЕУ», своїми спогадами про Євромайдан поділився учасник подій – Юрій Славік, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології ДВНЗ «УжНУ», про збереження історичної пам’яті та її роль у формуванні національної свідомості розповіла Оксана Фречка, голова циклової комісії суспільних дисциплін.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-18-1024x419.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-20-1024x487.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-19-1024x477.jpg)
Учасники конференції розглядали та аналізували Майдан як елемент демократії, що сформувався впродовж тривалого часу та проявлявся в різні історичні епохи, досліджували історію протестів новітньої доби, коли українці відстоювали свій вибір в ході Революції на граніті у 1990 році, Помаранчевої революції у 2004 та Революції Гідності у 2013-2014 роках, вивчали регіональні особливості розгортання революційних подій.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-11-1024x463.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-14-1024x460.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-13-1024x470.jpg)
Революція Гідності залишила глибокий слід в історії України та визначила подальший вектор нашого розвитку, розуміння і усвідомлення феномену Майдану як елементу демократії та частини протестного руху є важливим фактором для побудови громадянського суспільства.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/03/yzobrazhenye_viber_2024-03-02_11-20-09-1024x467.jpg)
Leave a Reply