З нагоди Всесвітнього дня заощаджень для студентів І та ІІ курсу спеціальності «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» проведено тренінг та вікторину «Гроші як мистецтво». Із вступним словом до присутніх звернулася голова циклової комісії, викладач Валерія СМОЧКО. Вона розповіла історію святкування Всесвітнього дня заощаджень в інших країнах та в Україні. Головним завданням відзначення цього дня є підвищення рівня фінансової грамотності та роз’яснення значення заощаджень населенню.
Валерія Юріївна нагадала також про п’ять функцій грошей: міра вартості, засіб обігу, засіб платежу, засіб нагромадження та світові гроші.
Символом накопичення заощаджень в Україні є свиня-скарбничка, яка часто використовується у рекламі банків та ощадних програм.
Історію виникнення Української гривні презентувала студентка І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» ВАЛЛА Домініка.
Історію шахрайства та фальшивомонетництва розповіли присутнім колишні випускники коледжу, банківські працівники ГАЛАМБ Наталія та ПРИКОП Андрій, які також продемонстрували роботу по перевірці справжності грошей з використанням ультрафіолетової машинки для перевірки банкнот.
Валерія СМОЧКО провела екскурс по сайту НБУ, продемонструвавши ознаки справжності української гривні, три кроки перевірки банкнот, познайомивши з випуском монет із золота, срібла, нізельберу та унікальними колекційними монетами, ювілейними банкнотами, подарунковими наборами та банківським золотом.
Захопливою та змістовною була презентація викладача фінансових дисциплін НОСИ Степана на тему: «Найдорожчі валюти світу», під час якої присутні дізнались про валюти, в яких вартує зберігати заощадження та яким довіряють держави.
На завершення з допомогою платформи Kahoot! проведено вікторину, що містила питання з історії грошей, світових валют та заощаджено, та стала хорошою перевіркою студентів на уважність. Переможці вікторини – Крістіна Корнієнко (ІІ ОО «А») та Анастасія Микитинець (ІІ ФБС «А») надали 90% правильних відповідей.
Заощаджувати гроші – це не про обмеження, а про мудрість, турботу і власне майбутнє.
Дякуємо ЗСУ за можливість вчити та вчитися!
Leave a Reply