10 грудня 2024 року відбулося засідання циклової комісії фінансово-облікових дисциплін за участю здобувачі освіти І-ІІ курсів спеціальності 071 «Облік і оподаткування»: Грицищук Вікторії, Дяченко Маріанни, Корнієнко Крістіни, Щербакова Дар’ї та роботодавців, колишніх випускників, а нині провідних фахівців: Перебзяк Сніжани Володимирівни – головний бухгалтер ПП ГК «Дружба», Сливки Василя Петровича – начальник відділу КУ «Закарпатський центр цивільного захисту, матеріальних резервів та централізованого оповіщення» Закарпатської обласної ради, Вояк-Каршляк Тетяни Михайлівни – старший державний податковий інспектор відділу з надання адміністративних послуг та документообігу Ужгородської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області.
Важливим питанням, яке стояло на порядку денному, було обговорення реалізації освітньо-професійної програми “Бухгалтерський облік” та вдосконалення нової редакції 2025 року освітньо-професійної програми “Облік і оподаткування”. Голова циклової комісії Валерія Смочко ознайомила присутніх з інформацією про ОПП на сайті коледжу, особливу увагу звернула на каталог та силабуси вибіркових дисциплін, наголосила на можливості для здобувачів освіти, роботодавців та випускників висловити свої зауваження та побажання щодо покращення освітньо-професійної програми, шляхом проходження анкетування.
У обговоренні перспектив підготовки фахівців за освітньо-професійними програмами “Бухгалтерський облік” та “Облік і оподаткування” активно взяли участь всі запрошені роботодавці та здобувачі освіти.
Тетяна Вояк-Каршляк позитивно оцінила навчальний процес, традиції коледжу, випускницею якого вона є, методи та форми навчання. Особливої уваги потребує оформлення первинної облікової документації на заняттях із спеціальних дисциплін, в умовах цифровізації економіки нагальною потребою є збільшення використання спеціальних програмних продуктів в навчальному процесі. Доцільним є включення у змістовне наповнення навчальних програм освітніх компонентів та використання на практичних заняттях: демонстрація реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності через Дію, вибір системи оподаткування, формування електронного кабінету, виготовлення електронного ключа, визначення та сплата майнових податків, ПДВ. Обов’язковим є проведення практичних занять з облікових дисциплін з використанням прикладних комп’ютерних програм.
Сніжана Перебзяк схвалила підбір та логічну послідовність освітніх компонентів ОПП, нагадала присутнім про важливість ознайомлення здобувачів освіти з подачею електронної звітності в органи статистики та Пенсійний фонд. Пані Сніжана влучно підмітила, що «у коледжі – навчили букви, а на роботі – навчили читати».
Василь Сливка проінформував присутніх про обов’язковість використання у роботі бухгалтера програми M.E.Doc, а у державному секторі – Payments (Фіндокумент).
Викладачі розповіли роботодавцям про свій досвід використання спеціального програмного забезпечення під час вивчення окремих тем з фахових дисциплін та висловилися за проведення спільних практичних занять, з метою покращення якості підготовки бухгалтерів для різних галузей економіки.
Запрошені роботодавці – випускники коледжу різних років спеціальності «Бухгалтерський облік», поділилися позитивними спогадами про роки навчання у закладі освіти та наголосили, що знання, які отримали у коледжі, стали хорошим фундаментом для подальшого їх кар’єрного зростання.
Студентка ІІ курсу Крістіна Корнієнко розповіла про зацікавленість здобувачів освіти щодо вивчення дисциплін за ОПП, мотивацію до навчання за фахом та бажання подальшого працевлаштування відповідно до обраної спеціальності.
Світлана Михайлівна Голубка, керівник робочої групи з розробки, розвитку освітньо-професійної програми та випуску фахівців за нею підтвердила необхідність та важливість проведення таких розширених засідань для постійного удосконалення цілей, змісту та результатів навчання за даною ОПП.
Голова циклової комісії Смочко Валерія Юріївна
Leave a Reply