Фахівці ДСНС України провели цікавий захід з мінної безпеки для здобувачів освіти І ТОРБ “А” курсу

27 березня фахівці ДСНС, начальник групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону Сергій ШАЛАЄНКО, старший сапер Максим МЕЛЬНИЧУК та фельдшер Василь САВЧИН, спільно з викладачами коледжу предмету “Захист України” Омеляном ІВАНОВЧИКОМ, Тетяною МАШУРОЮ та академнаставником І ТОРБ “А” курсу Ерікою ОГАРЬ, провели цікавий навчально-пізнавальний захід з мінної безпеки.

Начальник групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону Сергій ШАЛАЄНКО наголосив на актуальності теми мінної безпеки в Україні, яка є однією з найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами країн. Він підкреслив важливість інформування населення про мінну небезпеку як першочерговий аспект протимінної діяльності.

Старший сапер Максим МЕЛЬНИЧУК розповів здобувачам освіти про основні правила безпеки у сучасних умовах. Він пояснив, як виглядають вибухонебезпечні предмети, як маркуються небезпечні території та який алгоритм дій необхідно застосовувати при виявленні невідомих предметів. Основні правила безпеки, які були розглянуті:

  • Правило №1. Будь уважний!
  • Правило №2. Не підходь!
  • Правило №3. Не чіпай!
  • Правило №4. Дзвони 101!

Учасники заходу переглянули відеоролик з мінної безпеки рятувальника Василя Хміля, представника групи піротехнічних робіт, після чого закріпили отримані знання, розв’язуючи ситуаційні завдання з подальшим обговоренням.

Фельдшер Василь САВЧИН продемонстрував на практиці, як користуватися турнікетом, проводити реанімаційні заходи: штучне дихання та непрямий масаж серця. Він також надав важливі поради щодо дій при отриманні травм, вогнепальних чи інших поранень, які допоможуть ефективно зупинити кровотечу у критичний момент.

Захід виявився надзвичайно корисним та інформативним, адже отримані знання можуть врятувати життя. Подібні ініціативи є важливими для підвищення рівня безпеки серед молоді та населення загалом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*