День визволення України від фашистських загарбників

Працівники бібліотеки коледжу ВСП «УТЕФК ДТЕУ» підготували книжкову виставку присвячену Дню визволення України від фашистських загарбників — це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В Україні 28 жовтня 1944 року вважають днем звільнення України від нацистів. Проте в Українському інституті  національної пам’яті зазначають, що це не зовсім коректна дата. Адже останні бої із нацистськими окупантами на території сучасної України відбулися майже на місяць пізніше. 28 жовтня 1944 року радянської війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті. Однак боротьба на тій ділянці розгорнулася аж до 25-26 листопада. У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму і тривали вони до кінця листопада 1944 року.

Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером і Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід. У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 мільйони солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тисяч вояків) і бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером. Але подіями жовтня-листопада 1944-го війна не скінчилася. Українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії – до 2 вересня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*