«…ніколи не сміявся без любові…»

До 135-ти років від дня народження Остапа Вишні (справжнє ім’я Павло Михайлович Губенко) — українського письменника-сатирика, гумориста, перекладача, новеліста та класика сатиричної прози XX століття — працівники бібліотеки ВСП «УТЕФК ДТЕУ» оформили книжково-ілюстративну виставку під назвою: «…ніколи не сміявся без любові…».

За типом світобачення Остап Вишня – лірик. За життя Остапа Вишні побачило світ понад 100 збірок його творів. У 1922 – вийшло близько 80 його усмішок і фейлетонів, а в 1923 – понад 270.  У 1924 році було видано 9 збірок, а в 1929 році – 28! З 1923 по 1930 рік були видані такі збірки – “Діли небесні”, “Кому веселе, а кому й сумне”, “Літературні усмішки”, “Лицем до села”.  

Також було видано цикл збірок “Вишневі усмішки” за різною тематикою. Це – сільські, кооперативні, кримські, театральні та закордонні. У 1926 році Остап Вишня опублікував збірку “Українізуємось”, що користувалася великою популярністю і була перевидана 5 разів за три роки. Одухотвореність української природи найбільш виразно зображено Остапом Вишнею у збірці «Мисливські усмішки». Усмішкам Остапа Вишні притаманні такі ознаки – лаконізм, дотепність, іронічність.

Перший твір після концтабору — «Зенітка». Другий і останній період творчості був непростим для Вишні. Щоби приховати свою справжню сатиру, він відточив образ героя-оповідача, мудрого, дотепного, задиристого часом, але сумного.
Помер від чергового серцевого нападу 28 вересня 1956 року. Похований на центральній алеї Байкового кладовища разом з родиною.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*