![eksk_1](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2023/09/eksk_1-678x381.jpg)
26 квітня 2018 року аспірантка кафедри історії України УжНУ Вікторія Козлова представила історію рідного села Великі Лази у вигляді розгорнутої екскурсії колишніми володіннями композитора і музиканта, угорського графа Нандора Плотені. Були присутні студенти та викладачі трьох навчальних закладів Ужгорода: Ужгородського національного університету (викладачі Роман Офіцинський, Лариса Капітан, Василь Міщанин, Сергій Ганус, Павло Худіш, Юрій Славік), Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ (викладач Вікторія Павлик) та Ужгородського коледжу культури і мистецтв (викладач Марія Стойка).
Вікторія Козлова показала екскурсантам маєток графа, розповіла історію родини Нандора Плотені та його нащадків. Студенти та викладачі мали можливість оглянути експозицію речей графа. Експонати зберігаються в музеї Великолазівської школи, котра розташована поруч з садибою. Також присутні могли оглянути спиртзавод, що колись належав родині Плотені, з якого розпочалося виробництво коньяку на Закарпатті. В своєму дослідженні історії рідного села Вікторія Козлова використовувала не тільки опубліковані документи і матеріали, а й збирала усні спогади односельців-старожилів.
Вікторія Павлик,
викладач УТЕК КНТЕУ
![eksk 2](https://utek.uz.ua/images/2018/04/eksk_2.jpg)
![eksk 3](https://utek.uz.ua/images/2018/04/eksk_3.jpg)
Leave a Reply