Голодомор в Україні 1932 – 1933 років

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять

жертв Голодомору 1932-1933 років.

Запали свічку! Збережи пам’ять!

Запали свічку! Збережи пам’ять!

Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

В межах Всеукраїнської акції «Засвіти свічку» спонукаємо студентів відкрити свій родинний фотоальбом, дізнатися більше про історію своїх родин, поговорити з тими, хто ще пам’ятає «великий голод», зафіксувати та передати їхні спогади, щоб пам’ять про геноцид стала запобіжником від повторення подібних злочинів.

Виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» пояснює, чому це був геноцид.Вона була створена спільними зусиллями працівників бібліотеки та викладачів  «Історії України» коледжу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*