![зображення_viber_2024-02-21_12-49-44-693](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-49-44-693-e1708593544498-678x381.jpg)
Вчора, 21 лютого, відзначався Міжнародний день рідної мови — свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. У цей день українці відають шану рідній мові, маючи на меті збереження єдності та міцності українського народу, які починаються саме з мови. Як стверджує Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову».
Українська мова — це генетичний код нації, це мова наших предків, мова Великого Кобразя, що зберегла свою красу і велич, це мова Перемоги!
У коледжі до цього дня викладачі-філологи разом зі студентами провели низку заходів.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-55-26-305-644x1024.jpg)
У групі II ХТ «А» викладач Лариса Сливканич провела інтелектуально-розважальну вікторину «Наша мова калинова». Гуртуючись у команди, учасники змагалися між собою, відповідали на питання й вирішували різні завдання. Вікторина містила 4 раунди: «Розминку», «Нейромережу», «Мозковий штурм» та «Кришталеву сову». Ця гра не вимагала енциклопедичних знань, але вона подарувала всім гарний настрій та азарт.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-49-45-241-1024x829.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-49-45-321-768x1024.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-49-45-450-768x1024.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-54-03-813-1024x406.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-54-03-343-1024x968.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_12-54-03-725-e1708513336325-973x1024.jpg)
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_16-51-46-154-768x1024.jpg)
Студенти груп I ГРС/Т, I ТЛД, I ХТ «Б» та викладач Марія Сивоус підготували відео-ролик «Шануймо і любімо рідну мову!».
У відео-проєкті учасники ознайомили нас із історією започаткування свята, державотворчою роллю мови, її функціонування та унікальністю наймилозвучнішої мови наших предків.
![](https://utek.uz.ua/wp-content/uploads/2024/02/zobrazhennya_viber_2024-02-21_16-51-46-038-1024x768.jpg)
Студенти II ХТ “Б” та викладач Ірина Поп провели мовознавчу вікторину “Скарб від далеких предків — рідна мова”.
Українська мова — це найцінніший скарб народу. Кожне рідне слова — це безцінна перлина, оздоблена впродовж століть найкращими поетами, письменниками українського народу.
Учасники відповідали на цікаві запитання, ділилися знаннями. Також цитували вірші українських поетів про мову.
Студентки II ОО провели бліц-опитування серед здобувачів освіти “Знаємо, плекаємо, бережемо рідну мову”.
Невимушеність, безпосередність та щирість студентів створили позитивну атмосферу та гарний настрій.
Leave a Reply