В УТЕК КНТЕУ пройшли заходи з нагоди 80-річчя з дня проголошення Карпатської України

15 березня 2019 року вся Україна згадує день, коли невелика Карпатська Україна проголосила свою незалежність, чинила опір агресору та виявила своє прагнення до возз’єднання з українськими землями. З цієї нагоди в Ужгородському торговельно-економічному коледжі КНТЕУ пройшли заходи з вшанування цієї події.
В стінах коледжу перед студентами виступили Роберт Голованенко та Сергій Соболь з програмою “Красне Поле: із серцем у руках”. Юнаки та дівчата слухали вірші та пісні на вірші Зореслава, Я. Славутича, О.Теліги, О.Маланюка та ін.
Викладачі-історики коледжу Вікторія Павлик та Оксана Фречка провели навчально-виховний захід “Карпатська Україна: сучасний погляд” для студентів УТЕК КНТЕУ в Ужгородській міській бібліотеці. Вікторія Семйон та Анастасія Мацько декламували поезії, присвячені подіям 1938-1939 років. Марина Данило зачитала уривок з твору “Вічник” закарпатського письменника Мирослава Дочинця про битву на Красному Полі. Студентка-першокурсниця Маріанна Чорей аналізувала події у Підкарпатській Русі, а Анна Павлик характеризувала процеси в Карпатській Україні. Студентам розповіли про Августина Волошина та його роль в вітчизняній історії. Молодь переглянула фрагменти фільму “Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939 рр.” Студентам наголосили, що Карпатська Україна – важливий етап розвитку українського визвольного руху, приклад прагнення українців до розбудови власної державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах.
В бібліотеці люб’язно підготували виставку книг до подій 1938-1939 рр. на Закарпатті. Викладачі коледжу дякують працівникам Ужгородської міської бібліотеки Андріані Гузак та Лейлі Мамедовій за сприяння в проведенні заходу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*