Академічна мобільність у фаховій передвищій освіті – це можливість учасників освітнього процесу навчатися, проходити практику, викладати, стажуватися в іншому закладі освіти на території України чи поза її межами (Закон “Про фахову передвищу освіту” від 06.06.2019 N 2745-VIII).
Академічна мобільність здобувачів освіти здійснюється на підставі укладення угод про співробітництво між Коледжем та іноземним закладом освіти, або іншим закладом фахової передвищої та вищої освіти України за узгодженими та затвердженими в установленому порядку індивідуальними навчальними планами здобувачів освіти та програмами навчальних дисциплін, а також в рамках міжурядових угод про співробітництво в галузі освіти. Право на академічну мобільність може бути реалізовано і за власною ініціативою здобувача освіти, підтриманою керівн “Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність у ВСП “УТЕФК ДТЕУ”, від 31.08.2023 р. №108-О
За місцем реалізації академічна мобільність поділяється :
- зовнішня академічна мобільність (міжнародна) – передбачає виконання програми академічної мобільності учасником освітнього процесу Коледжу в іноземному закладі освіти протягом певного періоду;
- внутрішня академічна мобільність – передбачає виконання програми академічної мобільності учасником освітнього процесу Коледжу в іншому закладі освіти України, відмінному від місця постійного навчання (роботи) протягом певного періоду.
Формами академічної мобільності для учасників освітнього процесу, що здобувають освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра у BCП «УТЕФК ДТЕУ» є:
- навчання за програмами академічної мобільності на основі двосторонніх aбo багатосторонніх договорів між закладами освіти — партнерами щодо програм академічної мобільності (без отримання другого документа про фахову передвищу освіту);
- мовне стажування (удосконалення рівня практичного володіння іноземною мовою в певній професійній діяльності або галузі знань);
- стажування;
- проходження навчальної та/або виробничої практик.
Відбір студентів для участі в програмах академічної мобільності здійснюється конкурсною комісією Коледжу з урахуванням рейтингу успішності, участі у проведенні конференцій, круглих столів, майстер-класах, конкурсах, тощо та знання іноземної мови.
Перелік необхідних документів для участі в програмі академічної мобільності студентів коледжу та процедура їх подання регламентується угодами між коледжем та закладами освіти – партнерами.
В рамках академічної мобільності у 2023-2024 н.р. викладачі і студенти прийняли участь в різних заходах:
- В рамках міжнародної співпраці у коледжі відбулася зустріч викладачів ц/к ТБ HoReCa і туризму, ЗО з партнером коледжу та стейхолдером Ярославом Дзякомпід час якої було: обговорено переваги та недоліки ОПП “Технологія та організація ресторанного бізнесу” і “Готельно-ресторанна справа”, оглянуто кухню-лабораторію з метою покращення матеріально-технічної бази, а також інформування студентів, щодо академічної мобільності та проходження практичної підготовки на базах компанії “Страхан груп” в готельно-ресторанних комплексах.
- В коледжі відбулась зустріч між адміністрацією ВСП “УТЕФК ДТЕУ” та стейхолдерами компанії “Study Travel Work, s.r.o.” зі Словаччини в рамках якої був підписаний меморандум про співпрацю, спрямований на підвищення рівня якості освіти та реалізації академічної мобільності в межах реалізації освітньо-професійних програм “Готельно-ресторанна справа” і “Технологія та організація ресторанного бізнесу”.
- Ділова зустріч між керівниками ВСП «Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» Сергієм Волощуком і ВСП «Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» Олегом Олійником та адміністраціями коледжів з метою обговорення програм національної академічної мобільності та підписання угоди про співпрацю.
- Підписаний МЕМОРАНДУМ про розширення співпраці з Академією професійної освіти «Меркур» в Словацькій Республіці. Директор коледжу Сергій ВОЛОЩУК та директор Академії Ян БРЕЦКО обговорили перспективи подальшої співпраці, можливості реалізації академічної мобільності для учасників освітнього процесу, взаємні візити, мовне стажування, практичну підготовку, участь у семінарах, конференціях та інших проєктах.
- Проведена Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Природничо-математичні та комп’ютерні науки: інновації, роль у розв’язанні глобальних викликів людству»
- Звіт за реалізованим мікропроєктом в рамках IV Зимової школи підвищення кваліфікації «Освітянин для майбутнього покоління» (А.Домище, сертифікат №1999)
- SLOVAKIA TREND EXPORT – IMPORT для студентів ОПП «Товарознавство і логістична діяльність», «Товарознавство в митній справі»
- Авторські курси підвищення кваліфікації «Технології ефективного педагогічного спілкування, психодіагностики і надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти» під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри філософії і економіки освіти ПАНО ім. М. В. Остроградського Стрельнікова Віктора Юрійовича.
- Міжнародне стажування викладачів готельно-туристичних та технологічних дисциплін у Словацькій республіці на базі Гранд готелю «Бахледка».
- Реалізовано проєкт внутрішньої академічної мобільності із залученням ЗО ОПП «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» ( Наказ 46-У від 14.05.2024р.