Студенти Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ відвідали відкриту екскурсію в м.Мукачево

24 лютого 2019 р. студенти-першокурсники Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ разом з викладачем історії Вікторією Павлик здійснили пізнавальну краєзнавчу екскурсію до м.Мукачева.
Група відвідала замок Паланок, оглянула експозиції музею: побуту Закарпаття ХІХ ст., старовинних меблів, династії Ракоці тощо.
Основною метою поїздки студентів в Мукачево була відкрита екскурсія до 175-річчя з дня народження художника Мігая Мункачі, що був уродженцем цього міста. Провели екскурсію керівник Мукачівського турінфоцентру Беата Столяренко та актор Мукачівського драматичного театру Руслан Аітов. Ведучі були одягнуті в костюми к ХІХ — поч. ХХ ст., що надало екскурсії особливої атмосфери. Групі показали місце будинку, в якому в 1844 році народився художник. Розповіли про раннє сирітство і непростий шлях до успіху і визнання. Екскурсанти побували у будівлі мукачівської ратуші, де є репродукції картин художника. Далі маршрут пролягав до Дитячої художньої школи ім. М.Мункачі. Там всім показали гіпсову скульптуру 1907 року, що мала стати прообразом пам’ятнику художника в м.Мукачево. Трагічні воєнні події Першої та Другої світових воєн не дали цій ідеї зреалізуватися. Сьогодні в дворі художньої школи знаходиться погруддя Мігая Мункачі, яке звели до 150-ї річниці художника у 1994 році.
Екскурсія залишила глибокий емоційний слід та надихнула до нових пізнавальних подорожей.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*